Хрватските репрезентативци длабоко во ноќа ја прославуваа победата над Англија (2:1) и пласманот во финалето на Светското првенство во Русија.

Фудбалерите славеа во хотелот во Москва, во кој се сместени.

Репрезентативците ги забавувал Младен Грдовиќ, а дела од атмосферата на социјалните мрежи објави селекторот Златко Далиќ.

Погледнете…