Top Sport

И без Шева е исто – Фиорентина ја „торпедираше“ Џенова

Џенова на Горан Пандев полека, но сигурно чекори од Серија Б, откако го доживеа својот 12 пораз во 22. коло во Серија А, со убедливи 6:0 во првиот меч по отказот кој го доби тренерот Андриј Шевченко, донесен како „спасител“ од страна на новите американски газди на клубот.

На „Артемио Франки“ почна со пенал за Виола во 11. минута, но помалку безобразниот обид на Душан Влаховиќ со „паненка да го совлада Салваторе Сиригу заврши со одбрана. Но, само четири минути подоцна, Алваро Одриозола ги донесе домаќините во водство, а до крајот на полувремето беше веќе 3:0 – Џакомо Бонавентура во 34. минута зголеми на 2:0, пред Кристијано Бираги во 42. минута да постигне гол за 3:0.

Влаховиќ се „оправда“ во 51. минута со четвртиот гол во мрежата на Џенова, a Бираги во 69. минута ја комплетираше „петардата“, за Лукас Тореира да ја зголеми мизеријата за Џенова со шести гол во 77. минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

ANIMEFLIX Mieruko-chan

sites to watch anime ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Naruto (Dub)

watch animes ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

tải go88
Scroll to Top