Top Sport

Ибра уште не е за во пензија – осми гол оваа сезона

Златан Ибрахимовиќ уште не направил одлука дали да продолжи со Милан и следната сезона, но тоа не му пречеше да постигне убав гол уште на стартот на дуелот со Сампдорија во претпоследното од Серија А.

Ова беше осми гол за 38-годишниот ветеран за „росонерите“ оваа сезона и само Анте Ребиќ со 11 е пред него на листата на стрелците во Милан.

Scroll to Top