Top Sport

Иниеста останува „магионичар“ и на 36 години

Андрес Иниеста не успеа да се запише во листата на стрелците за неговиот јапонски клуб Висел Кобе во дуелот со Сапоро (3:2), но уште еднаш покажа дека и покрај тоа што има 36 години не заборавил како да ги „збудалува“ противниците.

Компилацијата од неговите потези во дуелот со Сапоро покажува дека јапонскиот фудбал има среќа што има таков фудбалер во своите редови.

Scroll to Top