Top Sport

Јунајтед му нуди на Каземиро договор каков што има Погба

Манчестер Јунајтед наводно е заинтересиран за услугите на играчот на Реал Мадрид, Карлос Каземиро.

Англиските медиуми, во понеделникот, објавија дека Жозе Мурињо на Бразилецот е подготвен да му понуди идентичен договор каков што има Пол Погба, кој неделно заработува 325.000 фунти.

Каземиро на почетокот на летниот преоден рок ја одби понудата на Пари Сен Жермен и тешко е да се очекува дека нема исто да постапи и со понудата на Манчестер Јунајтед.

Бразилецот од почетокот на сезоната има одиграно 13 натпревари за Реал. Неговиот договор со „кралскиот клуб“ истекува во јуни 2021 година.

Scroll to Top