Top Sport

Јувентус на лето бесплатно ќе го донесе Фелипе Андерсон

Еден од клучните фудбалери на Лацио, Бразиелцто Фелипе Андерсон (30), во летниот преоден рок без обесштетување ќе го напушти клубот.

Андерсон се поврзува со трансфер во Милан, но италијанскиот трансфер инсајдер Фабрицио Романо, тврди дека 30-годишникот ќе се пресели во Јувентус.

Сезонава во сите натпреварувања постигна три и запиша седум асистенции. Пред Лацио играше за Вест Хем, Порто и Сантос.

Scroll to Top