Top Sport

Јувентус (повторно) се распрашува за Милинковиќ-Савиќ

Суспензијата на Пол Погба го принуди Јувентус, во летнит преоден рок да бара засилување во редот за врска. Јуве ќе мора да реагира и поради тоа што Адрен рабио се уште не се изјаснил дали ќе остане во клубот.

На пазарот нема многу опции, а италијанските медиуми шпекулираат дека Јувентус повторно би можел да се сврти кон Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

„Старата дама“ наводно го обновила интересот за Сергеј Милинковиќ-Савиќ, кој минатото лето од Лацио замина во Ал-Хилал.

Милинковиќ-Савиќ, од Ал-Хилал доби три годишен договор вреде 90 милиони евра.

29-годишниот српски репрезентативец постигна десет гола и забележа шест асистенции за лидерот во Про лигата на 25 натпревари оваа сезона.

За време на неговата кариера во Италија, тој постигна 69 гола со 59 асистенции за Лацио. Тој е најдобар стрелец странец во историјата на клубот.

Scroll to Top