Top Sport

Како Хери Мегвајр не доби црвен за ова? (видео)

ВАР системот и неговата употреба во Премиер лигата беа мета на критики повеќе пати оваа сезона, а сега навивачите на Челси сметаат дека се јасно оштетени во дуелот со Манчестер јунајтед на „Стемфорд бриџ“.

Не, овојпат не се работи за некоја „сомнителна“ офсајд ситуација, туку за еден необичен, но и јасно намерен фаул на капитенот на „ѓаволите“, Хери Мегвајр над Мичи Батшуаи.

Scroll to Top