Top Sport

Каков мајстор е Ибрахимовиќ (Видео)

ЛА Галакси неочекувано загубија од Њу Ингланд 1:2, а мечот го обележа стариот мајстор Златан Ибрахимовиќ.

Поранешниот репрезентативец на Шведска, 38 годишниот Ибрахимовиќ во 84 минута со ножички го совлада противничкиот голман.

Неговиот гол сепак не беше доволен ГАлакси да го избегнат поразот.

Scroll to Top