Top Sport

„Калчомеркато“: По мечот со Лион, Јуве отпиша 5 играчи!

По синоќешната елиминација на Јувентус од Лион, италијанските медиуми наголемо пишуваат за наводна смена на Сари на клупата и почеток на преговори со Покетино.

Сепак, „Калчомеркато“ пишува и дека смена нема да има само на клупата, туку и во играчкиот ростер.

Информациите се дека Управата има намера да се ослободи од пет играчи.

Јуве за идната сезона ги доведе Артур (Барселона) и Кулушевски (Парма), додека Пјаниќ отиде во Барселона.

Освен Босанецот, наводно на излезна врата се и Даниеле Ругани, Метео Де Шиљо, Сами Кедира, Гонзало Игуаин и Федерико Бернардески.

Scroll to Top