Top Sport

Казна за поранешниот напаѓач на Челси за мастурбација во јавност!

Поранешниот напаѓач на повеќе премиерлигашки клубови, Нил Шиперли доби казна од 12 месеци јавна работа откако призна дека мастурбирал пред една мајка и нејзината 16-годишна ќерка.

45-годишниот Шиперли призна дека ги покажал гениталиите додека бил во своето комби и поминал покрај двојката во Хилингтон, Лондон во септември.

Поранешниот напаѓач на Челси, Кристал палас, Саутемптон и Нотингем форест доби 20 гдена рехабилитација и казна од 12 месеци, откако судот ги прифати тврдењата на неговиот адвокат дека Шиперли имал психички проблеми по смртта на својот татко и големите долгови во кои западнал поради коцкањето. Шиперли има 150 настапи во Премиер лигата.

Scroll to Top