Top Sport

Кеисуке Хонда на крајот заврши во Азербејџан!

Поранешниот фудбалер на Милан, Кеисуке Хонда, конечно, си пронајде нов клуб, откако до крајот на сезоната ќе настапува во азербејџанскиот Нефчи од Баку по пропаднатиот трансфер во Португалија.

34-годишниот Хонда е вистински фудбалски патник – последен клуб му беше Ботафого од Бразил, а претходно играше и во Австралија и Мексико, а неодамна беше дел од една од најбизарните трансфер-приказни во јануарскиот преоден рок.

Јапонецот потпиша шестмесечен договор со Портимао, клуб кој се бори за опстанок во лигата, но не успеа да го регистрира трансферот.

Портимао му го раскина договорот на Хонда по само пет дена!

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Horimiya Episode 11

stream anime online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

watch subbed anime AnimeFreak One Piece

High School DxD

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 5

Scroll to Top