Top Sport

Кејн е „соло“ во Германија – сопругата реши да остане во Англија

Хери Кејн е разделен од неговата сопруга и долгогодишна партнеркаа Кејт по неговата преселба од Тотенхем во Баерн Минхен, откако таа решила да не се пресели со него во Германија, тврди „Дејли мејл“.

Англискиот капитен, нормално, се пресели во Минхен, но сопругата реши да остане во Лондон откако минатиот месец се породи со нивното четврто дете, синот Хенри.

Разделбата засега не влијае лошо на Кејн, кој има четири гола во четири меча во Бундеслигата, и според германските медиуми почнал да го учи германскиот јазик во обид подобро да се вклопи во тимот.

Scroll to Top