Top Sport

Кејн го реши Кристал Палас (Видео)

Фудбалерите на Тотенхем со тешка мака ги освоија бодовите кај Кристал Палас во првиот неделен натпревар одигран во рамките на 28.коло во Премиер лигата.

Тотенхем во текот на целиот меч го диктираше ритамот, неговите фудбалери создадоа неколку изгледни шанси, а единствениот гол го постигна Хари Кејн.

Првиот стрелец во Премиер лигата го совлада Вејн Хенеси во 89.минута. Голот кој го постигна против Кристал Палас е 24. за Кејн во Премиер лигата оваа сезона.

Тотенхем со оваа победа барем за момент се искачи на четвртата позиција во лигата.

GoGoAnime anime gogo: Fairy Tail (Dub) (https://gogoanime.be/m/EY4j) Episode 175

AnimeHeaven black clover anime heaven: One Piece Episode 970

Scroll to Top