Еден навивач на Баерн Минхен се посрамоти и мораше да му го врати дресот на младиот навивач откако претходно му го грабна по убавиот гест на Џошуа Кимих по мечот со Шалке.

По 3:1 победата, 24-годишниот Кимих забележа еден млад навивач на трибините кој стоеше со натпис со неговото име, и фудбалерот реши да му го подари својот дрес. Меѓутоа, еден возрасен човек реши дека дресот е за него и го грабна, пред фановите во истиот ред и Кимих на теренот да го убедат да му го даде дресот на вистинскиот човек.