Top Sport

Кога не оди, не оди! Обамејанг промаши (буквално) празен гол

„Сушата“ на голови на капитенот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг продолжи на стартот на мечот против Њукасл, откако тој успеа да утне нешто речиси невозможно.

Во 15-тата минута од мечот на „Емирати“, Габонецот се најде сам пред празниот гол, бидејќи голманот Карл Дарлоу беше на другата страна, но некако неговиот удар заврши во стативата.

Onyx Equinox (Dub) Episode 9 at website https://animefreak.ws. See more animefreak avatar

The Quintessential Quintuplets 2 Episode 2 at website https://animeheaven.pro. See more my anime heaven

Scroll to Top