Top Sport

Косовците со шок за Англија, но „Албионот“ се врати веднаш (видео)

Косовската фудбалска репрезентација изненадува со своите фантастични игри и со серијата на мечеви без пораз (која трае од 2017 година), и на „Сент Мери“ во Саутемптон успеа да ги изненади фаворизираните Англичани уште во првата минута, но „балансот“ се врати откако Англија до 20-тата минута дојде до 2:1 водство, a на полувреме отиде со 5:1.

Ваљон Бериша во самиот старт на натпреварот донесе водство за Косовците, но Рахим Стерлинг веќе во осмата минута израмни на 1:1, пред Хери Кејн во 19. минута да постигне гол за водство на тимот на Герет Саутгејт. До полувремето во голот на гостите имаше 5 гола, Војвода си постигна автогол, па надежта на англискиот фудбал, Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд додаде два гола.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime My Hero Academia Season 3 Episode 18

Bleach Episode 359

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 4

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 10

Scroll to Top