Top Sport

Патрис Евра сака тренерска лиценца, почна да работи со Јунајтед

Откако во јули потврди дека става крај на фудбалската кариера, Патрис Евра почна со работа во Манчестер јунајтед во обид да ги комплетира тренерските лиценци.

38-годишниот поранешен дефанзивец последен пат играше за Вест хем во 2017/18, и сега е подготвен за нов период во својата кариера.

„Не можам да го опишам чувството. Самото тоа што носам тренерки како тренер ме прави најсреќен човек. Благодарам на Манчестер јунајтед за оваа помош“, напиша Евра на Инстаграм.

Евра во вториот дел од својата кариера стана попознат по неговите бизарни  објави на Инстаграм. Во текот на 20-годишната кариера тој играше за Јунајтед, Јувентус, Монако, Ница и Марсеј, а во кариерата има 21 освоен трофеј, вклучувајќи пет титули од Премиер лигата и една од ЛШ со Јунајтед.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Boruto: Naruto Next Generations

stream anime online 4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

4Anime Bleach (Dub) Episode 358

4Anime One-Punch Man

english dubbed anime Dragon Ball Super (Dub)

tải go88
Scroll to Top