Top Sport

Ковач откри дали тој ќе го преземе Ливерпул

Хрватскиот стручњак Нико Ковач ги демантираше наводите дека ќе го преземе Ливерпул на крајот од сезоната.

Германецот Јирген Клоп по крајот на сезоната го напушта Ливерпул. Откако германскиот селектор ја објави својата одлука, се шпекулира кој би можел да го наследи.

Вчера медиумите објавија дека кандидат за нов менаџер на „црвените“ е хрватскиот стручњак Нико Ковач, но тој на крајот демантираше.

„Нема е точно дека ќе го преземам Ливерпул“, изјави Ковач во интервју за „Sport & Talk“ на Сервус-ТВ.

Поранешниот селектор на Хвратска и тренер на Ајнтрахт, Баерн и Монако е без работа откако неодамна доби отказ од Волфсбург.

Scroll to Top