Top Sport

Кутињо се врати во Англија за да роденденот на сопругата на Фирмино (галерија)

Филипе Кутињо се врати во Англија на дружба со своите поранешни колеги од Ливерпул, откако беше еден од гостите на роденденската забава на сопругата на неговиот бразилски сонародник, Роберто Фирмино.

По пет импресивни сезони во Ливерпул, Кутињо во јануари направи трансфер од соништата во Барселона за фантастични 145 милиони фунти, но во средата навечер се врати во Ливерпул за роденденската забава на Лариса Переира, на која беа и Алберто Морено, Фабињо и Алисон Бекер.

„Ни недостасуваше толку многу брате“, напиша Морено на својот Инстаграм со видео со Кутињо.


 

View this post on Instagram

 

Happy birthday ? My Love ❤️

A post shared by Bobby Firmino (@roberto_firmino) on

 

View this post on Instagram

 

Happiness ???

A post shared by Alisson Becker (@alissonbecker) on

Scroll to Top