Top Sport

Кварацхелија посакува трансфер во ПСЖ

Пари Сен Жермен го повлече првиот потег и ќе се обиде во преодниот рок да го ангажира, Квича Кварацхелија. Италијанските медиуми тврдат дека напаѓачот изразил желба да се пресели во Париз.

Наполи во новата сезона ќе влезе со нов тренер. Антонио Конте ќе застане на чело на тимот, но тој веднаш ќе се соочи со проблеми, бидејќи Наполи има намера да г продаде двајцата најдобри фудбалери. Покрај Кварацхелија на продажба е и Виктор Осимен.

Пробле за Конте е и фактото дека клубот сака да го напушти и капитенот Џовани Ди Лоренцо.

Од ПСЖ пристигнала понуда од 60 милиони евра за Кварацхелија, понуда која Наполи ја одбил. Првиот човек на клубот, Аурелио Де Лаурентис наваодно бара 100 милиони евра за Грузиецот.

Сезонава грузискиот фудбалер, кој ќе ја води репрезентацијата на ЕУРО во Германија, имаше учинок од 11 гола и девет асистенции на 45 натпревари.

Scroll to Top