Top Sport

Ла Лига го претстави Столе Димитриевски: „Човекот – ѕид“ е подготвен за новата сезона

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски и во следната сезона ќе го брани голот на Рајо Ваљекано. Тој во минатиот шампионат беше еден од најдобрите чувари на мрежата, па Ла Лига го претстави како „Човекот – ѕид“.

dobivaj vesti na viber

Ретко која топка завршува зад неговиот грб…

Scroll to Top