Top Sport

Лаутаро: Интер е мојот дом, не одам никаде

Лаутаро Мартинез вели дека не планира да направи трансфер од Интер, опишувајќи го клубот како „негов дом“, откако оваа сезона блесна со 13 гола во 19 натпревари и тоа предизвика шпекулации дека Манчестер сити и Барселона се подготвени да го откупат.

„Не, за мене Интер е мојот дом. Тоа е нешто многу важно – навивачите секогаш се добри со мене и тоа е фантастично. Се обидувам да работам со скромност и да покажам дека вредам да го носам овој дрес. Сакам на ’нераѕурите’ да им донесам многу славја. Среќен сум со тоа што го правам и тактиката на Антонио Конте ми помогна да се адаптирам добро. Совршено работам со Лукаку, а тој е фантастично момче и надвор од теренот“, вели Мартинез во интервју за „Скај спорт Италија“.

Scroll to Top