Top Sport

Луд скандал на Африканскиот куп – судијата прогласи крај во 85. минута, па во 89. минута!

Мали стигнаа до изненадувачка 1:0 победа над Тунис во првиот меч за двете репрезентации на Африканскиот куп на нации, но многу повеќе внимание предизвика одлуката на судијата кому како да му се брзаше да го заврши мечот, така што двапати прогласи крај на мечот – прво во 85. минута, а потоа и во 89. минута.

Коне во 48. минута од пенал донесе водство за Мали, додека Тунис пропушти шанса да израмни во 77. минута, кога Ваби Хазри утна удар од белата точка.

Судијата Џани Сиказве од Замбија, потоа прво објави крај на мечот во 85. минута, за да се поправи и да го продолжи мечот, по што не продолжи ниту една минута по крајот на 90-те предизвикувајќи хаос помеѓу фудбалерите на Тунис.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Dragon Ball Super

tải go88
Scroll to Top