Мора да му се признае на лудоста и на храброста. Еден навивач на Барселона по некој случај вечерва заврши на „Сантијаго Бернабеу“ на презентацијата на Еден Азар како нов фудбалер на „кралскиот клуб“.

Откако беше забележан од навивачите на Реал, секако следуваа довикувања и свиркања, пред човекот да го соблече дресот!