По големите победи, секогаш следуваат големи прослави. Ова може да се забележи и од фотографиите кои дел од хрватските фудбалери ги покажаа на социјалните мрежи по пласманот во финалето на Мундијалот во Русија.

Дејан Ловрен сподели групна фотографија со кратка но јасна порака: „Хрватска засекогаш, нека гори сѐ“. Во соблекувалната им се приклучи и легендата на хрватскиот фудбал, Звонимир Бобан со „момците“ од Имотски, Ребиќ и Стриниќ.

HRVATSKAAAAAAA ZAUVIJEK AJMOOO NEKA GORIII SVE ❤️❤️❤️

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06) on

IMOTSKI 🇭🇷❤️

A post shared by Ante Rebić (@anterebic) on

HRVATSKA 🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷 FINALEEEEE ⚽️❤️

A post shared by Ante Rebić (@anterebic) on

Jedna s Rebom 🤪 @hns_cff

A post shared by Ante Rebić (@anterebic) on