Килијан Мбапе со Франција, в недела, против Хрватска ќе се бори за светската фудбалска титула.

Франција во полу-финалето ја победи Белгија со 1:0, додека Хрватска по продолженијата славеше над Англија 2:1.

Откако Хрватска синоќа ја победи Англија, на „Инстаграм“ се огласи младиот француски напаѓач. Тој им упати порака дека трофејот нема да се врати дома.

„Жалам. Ја сакам Англија, али поради оние што ми испраќаа глупави пораки заслуживте ваков одговор“, напишал Мбапе и порачал:„Доаѓа дома. Невозможно“.