Левиот бек на Манчестер јунајтед, Лук Шо ги изненади сите свои фанови откако сподели фотографија од неговите подготовки за новата сезона на кои тој е навистина непрепознатлив во неверојатна трансформација.

23-годишниот Шо не успеа да ја врати старата форма по скршеницата на ногата која ја доби на меч против ПСВ во септември 2015 година, и тешко наоѓаше место во тимот на Жозе Мурињо, кој честопати го критикуваше младиот Англичанец.

Но, сега тој се појави со многу помалку килограми, со многу повеќе мускули и очигледно со нови заби. Дел од фановите дури не веруваа дека се работи за Шо, посочувајќи дека тој сигурно бил на пластична операција.

Back to work 😁 #MUFC

A post shared by Luke Shaw (@lukeshaw23) on

Pre season ready 🤙🏽

A post shared by Luke Shaw (@lukeshaw23) on