Top Sport

Лукаку го тешеше голманот на Бенфика

Ромелу Лукаку можеби изгледа бескомпромисно во борбата за топка во шестнаесетникот, но белгискиот напаѓач покажа дека го сфаќа фудбалот, кога го тешеше голманот на Бенфика, Миле Свилар.

18-годишниот Свилар, кој стана најмладиот голман во Лигата на шампионите имаше солидна вечер во Лисабон, пред во 64. минута да направи лоша проценка при еден обид на Маркус Рашфорд.

Scroll to Top