Top Sport

Меси ја крева Барселона

Лионел Меси прослави уште еден неверојатен јубилеј, го постигна својот 100. гол во европските натпреварувања, продолжувајќи ја својата неверојатна форма оваа сезона за клубот и за репрезентацијата.

Аргентинецот, кој сам ја однесе Аргентина на СП со хет-трик на гостувањето кај Еквадор, оваа сезона за Барселона има одиграно 11 натпревари во кои постигна 14 гола и имаше две асистенции.

Во дождливата ноќ во Барселона, со Жерар Пике во аут поради втор жолт картон, со голот на Меси се потврди победата на „Блауграна“. Не е чудо што шефовите на Барса сакаат да го добијат потписот на аргентинскиот голгетер.

Scroll to Top