Top Sport

Лукаку тренира со младинскиот тим на Челси – Јуве одбива да „попушти“ за Влаховиќ

Ромелу Лукаку тренира со У-21 тимот на Челси и уште не разговарал со новиот менаџер Маурисио Почетино, додека во исто време клубот се обидува да се договори со Јувентус за „трампа“ за Душан Влаховиќ, јавува „Телеграф.

30-годишниот белгиски напаѓач и Челси остануваат со малку опции околу неговата иднина по пропаѓањето на трансферите во Ал-Хилал и Интер. „Сините“ се надеваа на бизнис со Јувентус за да го добијат Душан Влаховиќ, но преговорите се тешки. Јуве прво понудија два играчи плус кеш, а потоа посакаа 30 милиони фунти за трампата.

Лукаку воопшто немал контакт со новиот менаџер Почетино и не е дел од неговите планови. Во исто време навивачите на Јувентус повеќе пати протестираа за можниот трансфер на Лукаку.

До крајот на преодниот рок има помалку од 10 дена.

Scroll to Top