Top Sport

Мајстор останува мајстор и во пензија! Роналдињо со мега-асистенција (видео)

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо уште еднаш потсети зошто многумина го сметаат ако не најдобриот, тогаш барем најталентираниот фудбалер на светот, откако во пријателски меч имаше фантастична асистенција.

Играјќи за колумбискиот клуб Санта Фе, тој асистираше без да гледа при 2:0 победата на пријателскиот меч против Атлетико Насионал.

39-годишниот освојувач на „Златната топка“ од 2005 година, се повлече од фудбалот уште во јануари 2018 година.

Scroll to Top