Top Sport

Македонските фудбалски ѕвезди во друштво на најмладите (Фото)

Фудбалската репрезентација на Македонија се подготвува за натпреварот против Малта в четврток, прв од новиот циклус квалификации за Европското првенство 2024 година во Германија. Селекторот Благоја Милевски од денеска го имаа комплетниот тим на располагање откако се приклучија капитенот Стефан Ристовски и Аријан Адеми, како и „италијанците“ Елиф Елмас и Илија Несторовски.

Нашите фудбалски ѕвезди пред денешниот тренинг имаа и дружба со најмладите. Беше убаво да се видат насмевките кај дечињата кои имаа можност да добијат автограми и да се фотографираат со своите идоли.

Scroll to Top