Top Sport

Малер за Барса – Педри ќе паузира повеќе од еден месец

Барселона потврди дека Педри го очекува пауза од повеќе од месец дена, откако ја повратил повредата на бутниот мускул на десната нога.

Педри беше еден од најдобрите играчи во тимот на Чави Ернандез при борбент победа над Кадиз, постигнувајќи еден гол, но сега го очекува пауза од најмалку шест недели. Чави има доста опции во средниот ред за да го замени Педри со Илкај Гундоган, Гави, Френки де Јонг и Ориол Ромеу.

Педри ќе ги пропушти мечевите со Вилјареал и Осасуна, а нема да биде достапен и за двата квалификациски меча на Шпанија против Грузија и Кипар.

Scroll to Top