Top Sport

Малку среќа и 1:0 за Македонија по 15 минути игра!

Македонската фудбалска репрезентација дојде до важно 1:0 водство против Косово по само 15 минути игра во Скопје.

По раното одмерување на силитие, ударот на Стефан Ристовски со помош на косовскиот дефанзивец Фидан Алити заврши во мрежата на гостите! Ристовски ја доби топката откако ја пропушти Пандев по убава акција, меѓутоа Ристовски имаше лош удар, кој за среќа заврши во голот на Косовците.

Scroll to Top