Top Sport

Малме од слободен удар го реши Хелсинки, 0:0 и во Словенија и во Словачка

Денеска во фудбалска Европа се играат преостанатите дуели од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите.
Малме на свој терен минимално со 2-1 го совлада шампионот на Финска, тимот на ХЈК Хелсинки.

Кристијансен со гол од слободен удар во 74 минута ја донесе победата на шведскиот тим.

Претходно Малме во 45 минута поведе преку Чолак, а гостинот од Финска го израмни резултатот во 68 минута преку Рупи Риски.

Победникот од овој двомеч во третото коло од квалификациите ќе игра против шкотски Ренџерс.

На останатите два меча, во Словенија Мура го пречека бугарски Лудогорец, а во Словачка, тимот на Слован Братислава беше домаќин на швајцарски Јанг Бојс.

Два меча заврши со почетниот резултат, па патниците во следното коло ќе бидат познати по реваншите.

Website https://animedao.nl: Watch Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World animedao Episode Full your name animedao

Website https://kissanime.mx: Watch 801 T.T.S. Airbats (Dub) kissanime Episode 7 kissanime official site

TwistMoe: Chihayafuru 2 (Dub) anime episode 25 online free at https://twistmoe.net anime stream

Starity: https://starity.hu/profil/293889-animefreakws/

Stationfm ning: http://stationfm.ning.com/profile/animeflixnl

Animefreakws blogspot: https://animefreakws.blogspot.com/2021/06/animefreak.html

Scroll to Top