Top Sport

Манчестер Јунајтед на лето тргнува по Ашраф Хакими

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за потписот на дефанзивецот на Пари Сен Жермен, Ашраф Хакими. „Црвените ѓаволи“ сакаат да го доведат Мароканецот претстојното лето на „Олд Трафорд“ и подготвени се да платат 60 милиони евра.

Неговиот актуелен договор со парижаните е до летото 2026 година.

24-годишниот дефанзивец оваа сезона забележа 37 настапи за ПСЖ, постигнувајќи четири гола и пет асистенции.

Scroll to Top