Top Sport

Манџукиќ нема да игра против Црвена звезда

Напаѓачот на Милан, Марио Манџукиќ, ќе го пропушти реваншот против Црвена звезда,во Лига Европа. Овој дуел на програмата е во четврток, во Милано.

Поранешниот хрватски репрезентативец, ја повредил тетивата минатиот четврток, кога овие два тима го одиграа својот прв меч во Белград (2:2). Манџукиќ во Белград одигра 80.минути.

Манџукиќ, во зимскиот преоден рок, потпиша договор со Милан.

Неговото неиграње во нападот ќе му отвори место на Анте Ребиќ или Рафаел Леао.

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 90 (https://animeheaven.pro/m/dVKk/ep-90) at AnimeHeaven anime heaven au

Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 7 at website https://animeflix.nl animeflix blood c

Scroll to Top