Мане ги спаси Ливерпул, Сити се извлекоа против Саутемптон (Видео)

Ливерпул и Манчестер сити среќно забележаа победи во рамките на 11 рунда во Премиер лигата. „Црвените“ во 94 минута ја обезбедија победата кај Астон Вила, а до трите бода во финишот дојдоа и „граѓаните“ против Саутемптон.

Ливерпул имаа негатива од еден гол од 21 минута кога Египќанецот Трезеге го совлада Алисон Бекер. Резултатот 1:0 беше актуелен до 87 минута кога израмни Робертсон, а во 94 минута Мане го постигна голот за победа.

Манчестер сити имаа негатива против Саутемптон од 13 минута. Голот за „светците“ го постигна Ворд-Праус. Сити се мачеа не успеваа да ги реализраат шансите се до 70 минута кога израмни Серхио Агуеро. Целосен пресврт направија со голот на Кајл Вокер во 87 минута.

Арсенал никако да го надминат тешкиот период во кој се наоѓаат. Непоразени од „Емирејтс“ во ова коло си заминаа фудбалерите на Вулверхемтон.

Имаа домаќините предност од 21 минута со голот на Обамејанг, која ја поништи Мексиканецот Раул Хименез во 75 минута.