Top Sport

Матеус демантира дека ќе биде селектор на Косово

Легендата на германскиот фудбал Лотар Матеус ги демантира новинарските шпекулации дека ќе ја преземе селекторската функција во репрезентацијата на Косово.

Косовските медиуми изминатите денови шпекулираа со информацијата дека токму Матеус ќе ја предводи репрезентацијата во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство.

„Селектор? Нема шанси! Демантирам дека постои можност да ја преземам селекцијата на Косово“, кусо одговорил Матеус на прашањето на „Б92“

Матеус со тренерската работа не се занимава веќе шест години откако доби отказ од бугарскиот национален тим.

Матеус ќе биде новиот селектор на Косово?

Scroll to Top