Top Sport

Мертенс игра на „Није мене душо убило“ (Видео)

Фудбалерите на Наполи знаеја да го прослават триумфот над Интер во Милано (1:0), во првиот полу-финален натпревар во Купот на Италија.

Победата е важна за самодовербата на Наполитанците, не играат добро во Серија А, поради што Купот им е шанса да дојдат до трофеј сезоната.

По мечот во соблекувалната главени се Елиф Елмас и Дрис Мертенс. Елмас ја пушта песната „Није мене душо убило“, а Мертенс игра.

Scroll to Top