Top Sport

Миовски со два гола го предводеше Абердин

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин од 3:1 над Мадервил.

dobivaj vesti na viber

Абердин, благодарение на Миовски ја прекина серијата од три порази. Дјук го постигна првиот гол во 42. минута,а потоа Миовски со головите ги постигна во 64. и 69.минута, со кој ја запечати победата на својот тим.

Миовски досега има постигнато 14 гола во шкотската Премиер лига.

 

Scroll to Top