Top Sport

Мизеријата на Баерн олесната со Октоберфест (галерија)

Формата на Баерн Минхен ги загрижува сите фанови на Баварците, меѓутоа додека трае Октоберфест, може да биде и опуштено.

Со традиционална баварска носија (и покрај различните националности на фудбалерите), со по некој перек и пиво во рацете, фудбалерите на Баерн Минхен, заедно со тренерите и спортските директори ја направија традиционалната посета на фестивалот на пивото.

Scroll to Top