Top Sport

Му го украде медалот на тренерот, па му пиша на Инстаграм: Фала, Пиоли!

Навивачот на Милан кој го украде медалот за освојување на Серија А на тренерот на Милан, Стефано Пиоли, се пофалил со „пленот“ на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Пиоли остана без медалот во хаотичната завршница на „Мапеи“ во Реџо Емилија по победата над Сасуоло, по што веднаш побара да му биде вратен бидејќи „нема друг медал“, посочувајќи дека ова му е прва титула во кариерата.

Според италијанските медиуми, „крадецот“ се идентификувал преку социјалните мрежи, откако на Инстаграм објавил фотографија од медалот со порака: „Фала, Пиоли“

Лега Серија А веќе објавија дека нема да има проблем да му направат копија од медалот на тренерот.

go88 ông già noel go88 go88.mobi go88 iwin

SunWin Cổng game bài đổi thưởng số 1 tại sunwin pc sunwin s.r.o

Scroll to Top