Top Sport

Мурињо: Ги признаваат грешките, но не ни ги враќаат поените

Жозе Мурињо вели дека му е доста од тоа судиите да добиваат суспензии за грешки кои ги направиле против неговата Рома, велејќи дека тоа не им помага.

Мурињо бараше објаснување откако ВАР-судијата Лука Банти побарал видео-преглед за дуелот помеѓу Рик Карсдорп и Нико Гонзалез во Фиорентина, што резултираше во пенал за Фиорентина за потврда на 2:0 победата. Банти беше суспендиран до крајот на сезоната од страна на Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) по инцидентот.

„Веќе се уморив од казните за ВАР судиите и суспензиите по грешките кои ги направија против нас. Ако ги суспендираат, тоа значи дека вината е признаена, но кој ќе ни ги врати поените?“, се прашува Мурињо.

Судијата Фабио Мареска исто така беше суспендиран по 3:2 победата на Милан над Рома во септември.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Death Note (Dub)

anime websites My Hero Academia Season 5

AnimeHeaven Dragon Ball Super

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

tải go88
Scroll to Top