Top Sport

Мурињо: Мразам кога ме викаат Хозе, се викам Жозе

Како дел од новиот документарец „Сè или ништо – Тотенхем хотспур“, Жозе Мурињо, конечно, ги „нападна“ сите англиски новинари, кои подолго време го кажувале неговото име погрешно.

Спортскиот документарец на „Амазон“ ќе се фокусира на клубот од северен Лондон и нивната бурна сезона 2019/20, Мурињо го прашува младиот дефанзивец Џафет Танганга како точно се изговара своето име, по што му објаснува дека му пречи што го нарекуваат Хозе.

„Мразам да ги кажувам погрешно имињата. Сите го кажуваат моето име погрешно. Сите ме викаат Хозе. Јас не сум Хозе, јас сум Жозе“, вели Мурињо.

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 19 at website https://funimationfree.com. See more funimation digital copy

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 10 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet seven deadly sins

Scroll to Top