Top Sport

Мурињо на јахта со своите деца

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо ја искористи кратката летна пауза во Премиер лигата за малку уживање на јахта со неговото семејство на брегот на Португалија.

Неговата ќерка Матилде објави снимка на Инстаграм на која се гледа како Мурињо ужива на сонцето. Покрај Матилде на јахтата се и неговата сопруга Тами и нивниот син Жозе Марио. Според британските таблоиди момчето на Матилде, Дени Греем е со семејството на одморот во Сетубал.

 

View this post on Instagram

 

If all Mondays could be like this ✨

A post shared by Matilde F M F (@matildefmf) on

 

View this post on Instagram

 

reunited and it feels so good ✨

A post shared by Matilde F M F (@matildefmf) on

Scroll to Top