Top Sport

Најдобрите 11 на денешницата според играчите – се согласувате ли?

Како дел од доделувањето на „ФИФА БЕСТ“ наградите на ФИФА, беше прогласен и најдобриот состав на денешницата во избор на ФИФПРО, односно самите играчи преку организацијата на професионални фудбалери.

На голот е Џанлуиџи Донарума, освојувачот на европската титула со Италија и новиот голман на Пари Сен-Жермен, додека тројца дефанзивци се Рубен Дијаш (Манчестер сити/Португалија), Леонардо Бонучи (Јувентус/Италија) и Давид Алаба (Реал Мадрид, Австрија).

Креатори на играта се двајца играчи на Челси, Жоржињо (Италија) и Н’Голо Канте (Франција), како и Кевин де Брујне од Манчестер сити, додека во нападот се неизбежните Лионел Меси и Кристијано Роналдо, но и Ерлинг Халанд (Норвешка/Борусија Дортмунд) и освојувачот на „БЕСТ“ наградата, Полјакот Роберт Левандовски.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

online anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

animes online AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Black Clover Episode 165

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 150

watch anime dub AnimeHeaven My Hero Academia Season 2

tải go88
Scroll to Top