Top Sport

Најлудиот пенал во историјата: Голманот ова нема да го заборави

Снимка на неверојатен гол од пенал на својот профил на Твитер постави „Фокс Спорт Азија“.

Иведувачот на пеналот шутира силно во гредата, голманот го слави неговото промашување, кога топката паѓа на земја добива чудна патека и завршува во голот. Улогите се сменија во еден миг, играчот е тој го слави, а голманот е очаен.

Оние кои го видоа ова на социјалните мрежи коментираат дека овој пенал се граничи со паранормалното.

Scroll to Top