Top Sport

Навивач со дете во рацете ги тепаше играчите на Лион!

Англискиот фудбал одамна го изгуби епитетот „хулигански“, меѓутоа страста знае да зоврие на стадионите на островот.

Ова најдобро се покажа во мечот од Лигата на Европа, меѓу Евертон и Лион, кога во тепачката на играчите на теренот се вклучи еден навивач со мало дете во рацете. „Таткото на годината“ успеа да го „закачи“ голманот на францускиот тим, Лопес.

Scroll to Top